Stumpwork flowers 19 – nasturcja i cała kolekcja

Autor 2016-10-16

Ten haft używa następujących ściegów:

 • Stem stitch (żyłki dużego liścia, duży płaski liść)
 • Whipped stem stitch (łodygi)
 • Satin stitch (mały listek, duży liść)
 • Long and short stitch (płatki kwiatu)
 • French knot (środki kwiatów)
 • Long and short buttonhole stitch (płaski kwiat)
 • Buttonhole stitch (obramowanie dużego liścia i płatków)

Nasturcja do ostatni haft z kolekcji Stumpwork flowers. Pokazuję więc gdzie te wszystkie haftowane roślinki skończyły. W moim mieszkaniu jest długi i wąski przedpokój z białymi ścianami – galeria moich małych dzieł jest tam idealnie wyeksponowana.

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

6 komentarzy na “Stumpwork flowers 19 – nasturcja i cała kolekcja”


 1. Elfko,
  kolekcja jest wspaniała. Z pewnością nie opędzisz się od zachwytów i pytań ze strony gości, tym bardziej, że będziesz mogła odpowiadać, że to Twoje dzieło. :-) Ewa


 2. Pięknie, zazdroszczę talentu i pracowitości.


 3. Wow, imponująca kolekcja :) Co dalej?


 4. @Ewa – Dziękuję! Niektórzy goście oglądają, ale niektórzy przechodzą jakby nie zauważyli. Oburzające ;)

  @Jola – Dziękuję.

  @Julka_Zlotov – Ha! Mam do pokazania malutką kolekcję haftów wełną w znacznie prostszej formie oraz kilka pojedynczych wytworów. I właśnie zakończyłam pierwszy strój z haftem ręcznym. A poza tym to muszę przemyśleć nad zastosowaniem tych haftów, bo powierzchnia ścian jest ograniczona :) Być może więcej ubrań będę tak ozdabiać, ale też nie za wiele, bo denerwuje mnie ręczne pranie…


 5. Witam! Wróciłam do obserwowania tego bloga po dłuższej przerwie. Stroje a później projekty krawieckie są bardzo udane, ale te hafty… to jest po prostu coś niesamowitego. Odwzorowanie szczegółów danej rośliny poprzez konkretne sploty i ściegi – mistrzostwo! Korzystałaś z jakichś instrukcji czy z rysunków? Jak dobrałaś sploty? Jeśli pytam o coś, o czym pisałaś – proszę o informację, gdzie tego szukać. Pozdrawiam!


 6. @Paulina – Dziękuję bardzo! Ta kolekcja pochodzi z książki „Stumpwork flowers”, gdzie były zamieszczone bardzo szczegółowe instrukcje, więc tutaj widać moje odzworowanie genialnych projektów autorki. Był to świetny trening, myślę, że jeste gotowa na projektowanie haftów samodzielnie :)

Odpowiedz.