Arcydzieło

Autor 2010-08-15

Niemal rok temu pisałam o tym, jak lubię ażurowe stroje, chwaliłam się zdobytą przez babcię sukienką i dzieliłam zachwytem nad wspaniałościami udzierganymi przez Małą Gosię. Nie sądziłam wówczas, że dzięki kontaktom nawiązanym poprzez bloga stanę się szczęśliwą posiadaczką sukienki autorstwa tej samej artystki. Przedstawiam Wam oto absolutne cudo rękodzieła, zrobioną ręcznie na szydełku przez Małą Gosię biało-czarną sukienkę z rozkloszowanym mocno dołem i dopasowaną lamowaną górą oraz klipsy stworzone w tej samej technice.

Powiedzieć o tej sukience i procesie jej tworzenia mogę wiele. Współpraca z autorką była bardzo przyjemna. Najtrudniejsze było wybranie wzoru spośród dziesiątek dostępnych, proponowanych przez Gosię wzorów. Mnóstwo z nich mi się podobało, ale ostatecznie zdecydowałam się na ten, wprowadziłyśmy tylko pewne modyfikacje. Potem niecierpliwe czekanie (to ja) i dużo pracy (to autorka). Konieczna była też przymiarka. W końcu otrzymałam gotową sukienkę i po kilku eksperymentach z paskami okazała się pięknym, wygodnym i niezwykłym strojem. Nosi się bardzo dobrze. Jest bardzo ciężka, zrobiona z kordonka bawełnianego. Jest miła w dotyku, wymaga ostrożności, aby o nic nie zaczepić ściegami. Potzrebuje halki na całej długości – dzisiaj pokazuję ja na białej koszulce i czarnej półhalce, ale już sprawdzałam, że dół wygląda też bardzo ciekawie na białym tle. Muszę przyznać, że nigdy nie miałam tak cennej i misternej rzeczy. Gosiu, dziękuję Ci bardzo, jesteś prawdziwą Artystką.

Elementy stroju:

Gdzie: na spotkanie z przyjaciółmi

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

21 komentarzy na “Arcydzieło”


 1. cud!
  :)


 2. Lamvak miał swietny pomysł z paskiem :) teraz to wygląda znakomicie :D


 3. Wielkie brawa dla Małej Gosi za tak misterną robotę.
  Elfko, wyglądasz w tej sukience wprost niesamowicie!


 4. Pięknie Ci w tej sukience – Gosia to mistrzyni!


 5. Gratuluję Gosi i zazdroszczę Tobie, Elfko. :) Co za misterna robota! Spojrzałam na pierwsze zdjęcie i pomyślałam – może być. Przesunęłam obraz niżej i aż wstrzymałam oddech – coś nieprawdopodobnego. Wspaniałość.
  Elfko, skąd Ty bierzesz te wszystkie halki i półhalki?


 6. O tak, Gosia robi prześliczne rzeczy, wiem coś o tym :) Sukienka jest wspaniała – to słowo doskonale oddaje wrażenie, jakie robi jej spódnica. Gratuluję Wam obu – dzieła i rezultatu :)


 7. Normalnie mnie zatkało….Sukienka jest przepiękna, klasyka – czyli biel i czerń. Cudo!


 8. o rety! sukienka jest niesamowita :) zawsze w zachwyt wprawia mnie rękodzieło. a na taką skalę, to po prostu dech zapiera ;)


 9. Piękna osoba w pięknej sukni :) Zestawienie idealne :)


 10. @lamvak – Objawiony ;)

  @mala100gosia – Prawda? Że też nie wpadłyśmy na to wcześniej. Ale jak widzisz nie ma potrzeby żadnych poprawek. Jest idealna.

  @Marchewkowa – Dołączam się do braw i dziękuję.

  @Pani La Mome – Dziękuję.


 11. @szmaragda – Dziękuję. A z różnych miejsc, halkę tiulową i petticoat mam od właścicielki Studio2Deko, półhalki marki Mewa kupiłam on-line tutaj: http://www.mewa.com.pl/sklep.php?dzial=MEWA&pd=p%F3%B3halki+i+p%F3%B3halkospodnie

  @Klamoty – Dziękuję w imieniu swoim i Gosi.

  @lady_sport – Dziękuję.

  @jak gdyby nigdy nic – Dokładnie. Rękawiczki lub kolczyki są piękne, ale kiedy widzi się całą suknię zrobioną ręcznie, pętelka po pętelce, rząd po rzędzie, to jest dopiero widok.


 12. No… niezbyt wiele powiem, bo odebrało mi mowę. Co za misterna, nomen omen koronkowa robota!
  Dół cudnie układa się w takie ‚arystokratyczne’ warstwy:) A jak wiadomo, warstwy rządzą:D
  Po prostu pięknie!

  Pozdrawiam:)


 13. Bardzo kobieco w niej wyglądasz!:)


 14. Witam,
  Sukienka wspaniała. Bardzo fajny blog, mam go w ulubionych. Lecz proszę, błagam, unikajcie błędu (większość szafiarek go popełnia) „na szydełku”. Mówimy i piszemy po polsku na drutach i szydełkiem, nie „na szydełku”. Robimy sukienkę na drutach i szydełkiem!
  Pozdrawiam serdecznie,
  Polonistka
  Basia
  Ps. Też bardzo lubię Sapkowskiego.


 15. fajna twarz.


 16. @krewimleko – Warswy rządzą :) Dziękuję.

  @Aeschna – Dziękuję.

  @Barbara – O widzisz, nie wiedziałam, że „na szydełku” jest niepoprawnie. Postaram się od tej pory tak to formułować. Miło mi Cię gościć na moim blogu, Basiu polonistko.

  @Jonasza – Że moja? Mi się wydaje za duża…


 17. Super sukienka, bardzo ładnie wygląda


 18. @Tomasz – Dziękuje.


 19. arcydydzieło – tytuł oddaje idealnie to, czym jest ta sukienka. po prostu brak słów! brawo dla autorki, jestem pod wielkim wrażeniem!


 20. Jeszcze większe wrażenie robi na żywo! Jest niesamowita, a kolczyki przeurocze :)


 21. @gosia – Dziękuję w imieniu moim i Gosi.

  @Palka – Prawda?

Odpowiedz.