To boldly go, where no man has gone before…

Autor 2013-12-15

W tym roku w mojej firmie postanowiśmy zrobić imprezę świąteczną w klimacie science-fiction. Domyślacie się zapewne jak ucieszył mnie taki wybór tematu. A kiedy w dodatku Lamvak i ja znaleźliśmy dwójkę innych wariatów, którzy zechcieli do nas dołączyć, spełniło się moje cosplayowe marzenie i zostałam częścią kostiumu grupowego!

O Star Treku słyszeli wszyscy, ale zadziwiająco mało osób oglądało więcej niż kilka odcinków w dzieciństwie. Jednak postaci są na tyle ikoniczne, a ich stroje rozpoznawalne, że naprawdę zrobiliśmy furorę! Mój kostium Spocka już znacie, ale zapraszam do obejrzenia reszty mundurów Gwiezdnej Floty i domowej roboty charakteryzacji.

Wszyscy oficerowie:

Lamvak jako porucznik Worf. Jak wygląda oryginalny Worf, możecie zobaczyć tutaj.

Protezę czoła Lamvak wyprodukował samodzielnie przy udziale mojej siostry – forma z masy papierowej, a potem kolejne warstwy z lateksu. Następnie latex zrywa się z masy papierowej i przykleja do czoła. Przyklejanie i charakteryzacja to efekty mojej dwugodzinnej pracy.

Klingońska szarfa – również własnej roboty. Lamvak wykonał ją z metalowych podkładek i drutu, a ja dodałam taśmy i zrobione na hafciarce insygnia. Zrobienie jej to było wyzwanie godne Klingona.

Haftowane logo Gwiezdnej Floty.

Wykończenie ramion:

Ranga na stójce:

Krzysztof jako komandor porucznik Data. Jak wygląda oryginalny Data, możecie zobaczyć tutaj. Krzysiek własnoręcznie zrobił tricorder, który wydawał odpowiednie dźwięki i wydawał opinię na temat otoczenia. Oryginalny tricorder tutaj.

Karolina jako porucznik Uhura. Jak wygląda oryginalna Uhura, możecie zobaczyć tutaj. Karolina samodzielnie uszyła mundury Daty i Uhury, mimo że dopiero niedawno zaczęła szyć, czego jej z tego miejsca oficjalnie gratuluję!

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

14 komentarzy na “To boldly go, where no man has gone before…”


 1. WOW wyglądacie rewelacyjnie! Charakteryzacja Lamvaka jest genialna! Chciałabym na żywo zobaczyć ten tricorder :-D Gratulacje dla każdego z Was! Świetna robota :)


 2. Jesteście solidnie pieprznięci, ale właśnie za to was lubię ;)


 3. aaaaaaaa!!! też chcę! :-D


 4. Coś wspaniałego :D Świetnie wyglądaliście, a Lamvak w swoim stroju wygląda genialnie :)


 5. Spock w spódnicy :D boskie przebrania! Star Treka kocham miłością ogromną ( mąż mnie zaraził) obejrzałam wszystkie serie, wszystkie filmy pełnometrażowe ( ostatni to był kicz a nie Star Trek ale ja nie o tym) i z niecierpliwością czekam na wersję Star Treka fanów serialu w którym to pewnie wiesz zagra kilka sław z oryginalnego Star Treka za darmo ( Leonard Nimoy niestety nie zagra w nim)


 6. Rewelacja! Wyglądacie po prostu czadersko! :-)


 7. Jak ja lubię ludzi pozytywnie zakręconych :)
  Rewelacyjnie wyglądacie.


 8. Podziwiamy z panem Marchewką Wasze kostiumy. Wyglądacie mistrzowsko!


 9. Pięknie. :) Ja też chce pracować w takiej firmie.


 10. Świetnie wyszły te kostiumy! Gratuluję inwencji, robią wrażenie :)))


 11. Świetny pomysł z takimi przebierankami. Jestem również miłośniczką Star Treka, ostatnio przerabiałam film pełnometrażowy :). Jestem pod dużym wrażeniem waszego zaangażowania, a te żółte oczy to już chyba retusz :)


 12. @Palka – Tricoder jest świetny, z kartonu i taśmy, w środku ma telefon i wydaje dźwięki jak prawdziwy.

  @Morven – Dobre określnie ;)

  @Lena – To może Troy?

  @mala100gosia – Lamvak był najlepszy!


 13. @dehaef – My jesteśmy dopiero w trakcie poznawania wszechświata. Obejrzeliśmy TOS, Next Generation, trochę animowanych i teraz oglądamy Deep Space Nine.

  @Vintage Cat – Dziękuję.

  @joda – Dziękuję.

  @Marchewkowa – Bardzo nam miło, dziękujemy.


 14. @Szmaragda – Zapewniam Cię, że firma nie ma z tym nic wspólnego, sami wybraliśmy temat imprezy :)

  @Hania – Dziękuję.

  @Ania – Oczy to specjalne soczewki kolorowe.

Odpowiedz.