Suknia ślubna

Autor 2017-09-03

Nareszcie mogę zaprezentować moją suknię ślubną w pełni.

Suknia uszyta jest z 13 metrów bawełnianego woalu i 2 metrów bawełnianej popeliny. Krój jest bardzo prosty – góra dopasowana zaszewkami i suto marszczony dół. Ozdobą sukni są wyhaftowane ręcznie niezapominajki, pokrywające dekolt i ramiona. Projekt sukni i haftu oraz wykonanie są w całości moje, z czego jestem bardzo dumna.

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

16 komentarzy na “Suknia ślubna”


 1. WOW!!!
  Suknia wyszła Ci fantastycznie, swoją drogą nie widać po niej, że zawiera aż tyle metrów tkaniny. Wygląda bardzo lekko (no po prostu elficko), szczególnie spódnica, a domyślam się, że to na nią poszło te 13 m woalu?
  Na zdjęciach aż tak dobrze nie widać, ale mam nadzieję, że wianek był z naturalnych kwiatów, bo wszelakie sztuczności byłyby po prostu zbrodnią. Sesja w plenerze to doskonały pomysł, to jedyne właściwe tło dla takiej sukienki – fajnie się ogląda takie letnie zdjęcia w deszczowym jesiennym wrześniu.
  Jak rozumiem, postawiłaś na sprawdzony krój sukni, bez eksperymentowania z niewiadomymi, nowymi krojami? Słuszna decyzja, miałaś dzięki temu gwarancję i wyglądu i wygody.
  A teraz łyżka dziegciu w beczce miodu – te buty to mi średnio pasują i do sukienki i do okazji. Chyba że dobierałaś je do koloru włosów, albo przeważyła wygoda.
  No i jeszcze małe pytanko – obszywałaś także Pana Młodego, czy jednak kupowaliście Lamvakowi garnitur?

  Pozdrawiam i życzę wielu szczęśliwych wspólnych lat – Karolina


 2. Gratulacje! Piękna sukienka!


 3. Brylantowych Godów w miłości, szczęściu i ze spokojem w sercu.
  Młodzi – miód. Suknia – cud.
  Czy już pisałam, że zdolna z Ciebie dziewczyna ?


 4. Przepięknie wyglądacie :) Suknia tak jak podejrzewałam wyszła bajecznie-elfio :) i jak zauważyła Karolina niezwykle lekkie te 13 metrów !

  Wszystkiego dobrego moi mili na tej nowej drodze życia :)


 5. P.S. ja dalej mam w pamięci tą anegdotkę o konkubencie, paczce i listonoszu, którą Lamvak opowiedział mi podczas, któregoś z naszych spotkań. Teraz jednak musi odejść do lamusa ;)


 6. Elfko, z radością stwierdzam, że to jeden z Twoich najpiękniejszych projektów :) Wszystkiego najlepszego dla Was obojga!


 7. Gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego :) Wyglądacie na naprawdę szczęśliwych :)

  ps.sukienka i zdjęcia (szczególnie to na ławce) rewelacyjne :)


 8. Wspaniała Para, wspaniała suknia! Wielu szczęśliwych lat!
  To piękna sprawa, żeby brać ślub w sukni, którą się samej uszyło. Niezapominajki pięknie wyszły.


 9. Suknia przepiękna, wygląda bardzo lekko, a niezapominajki dodały jej unikalnego charakteru. Zgadzam się z powyższymi komentarzami – to jeden z Twoich najpiękniejszych projektów, a pięknych projektów było bardzo wiele, więc tym większe gratulacje.
  Połączenie z wiankiem – bomba.
  I wszystkiego, wszystkiego najlepszego! :)


 10. Piękna suknia! Gratulacje! :-)


 11. @Karolina – Tak, znacząca większość woalu jest w spodnicy. Góra uszyta jest z dwóch warstw – troche grubszej nieprzejrzystej bawełny i woalu. Wianek był z świeżych kwiatów, jak najbardziej, zamówiłam nawet dwa na okoliczność zwiędnięcia i przydał się – jeden był na sesję, drugi na ceremonię. Krój jest znany i prosty, postawiłam na haft.
  Buty są zielone (może nie widać tego na zdjeciu), wygodne i nadające sie na bosą stopę, ale racja – nie są szczytem elegancji. W żadnym wypadku nie chciałam nosić obcasów ani rajstop. Szukałam odpowiednich butów w kolorze białym lub niebieskim, ale nie udało się.
  Lamvaka nie obszyłam, zamówiliśmy garnitur w Mediolanie.
  Dziękuję!


 12. @mrkjad – Dziękuję.

  @Jola – Dziękuję :)

  @Bartek Ł. – Dziękuję.

  @mala100gosia – Czyli osiągnęłam mój cel! Dziękuję.


 13. @Katarzyna – Dziękuję, też jestem z niej bardzo zadowolona. Szczególnie, że już jest obcięta i gotowa na inne, mniej doniosłe okazje.

  @Bea – Dziękuję, jesteśmy :)

  @Ola – Dziękuję!

  @tin – Dziękuję.

  @Marta – Dziękuję.


 14. Elfko, serdeczne gratulacje. Podziwiam cierpliwość i zdolności przy tworzeniu haftu, który wygląda prześlicznie


 15. @Ewa – Bardzo dziękuje.


 16. Suknia ślubna stworzona własnoręcznie to dopiero coś! Pięknie wyglądaliście, a zwłaszcza Ty tak dziewczęco i naturalnie. Wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia (choć nieco spóźnione, ale dawno nie zaglądałam)

Odpowiedz.