Poza granicami absurdu

Autor 2011-09-18

Co może spotkać czterech ośmiolatków mieszkających w małym górskim miasteczku w Kolorado? Okazuje się, że wszystko. Każdy, kto zna animowany serial South Park, wie, że jego twórcy nie cofną się przed żadnym absurdem, nie powstrzymają się przed naruszeniem żadnej świętości i granicy, byle tylko wyłożyć swoje racje w jak najbardziej szokujący i dobitny sposób. South Park kpi z mniejszości, religii, społecznych zachowań, mitów, polityki, kultury wysokiej i niskiej, a przede wszystkim z głupoty ludzkiej w każdej postaci. Niewyczerpana wyobraźnia scenarzystów i ich poczucie humoru nie oszczędza przywódców narodów, wielkich proroków i bóstw, sław i znakomitości, wielkich przestępców i bohaterów. Szczególne miejsce w koncepcji serialu zajmują stereotypy wyszydzane przez wyolbrzymienie, często spersonifikowane i wprowadzone do fabuły.

South Park niesie również ze sobą bardzo ciekawe postacie. Umierający w niemal każdym odcinku Kenny i jego niezwykły dar rezurekcji. Stan, którego godny podziwu zdrowy rozsądek jest skontrastowany z doprowadzającą do rozpaczy głupotą jego ojca. Kyle o dobrym sercu, szykanowany przez Cartmana za samo bycie Żydem. I moja ulubiona postać poboczna: Butters, to uosobienie naiwności, chłopiec niewinny i głupiutki, a przy tym tak uroczy, że chwyta za serce. Do tego kucharz-kobieciarz, nauczyciel z zaburzeniami tożsamości seksualnej, samotna matka-hermafrodyta, adoptowany genialny 3-letni Kanadyjczyk, kaleki 8-letni komik estradowy, policjant z brakami w inteligencji…

Goin’ down to South Park! Gonna have myself a time!
Friendly faces everywhere, humble folks without temptation!

Elementy stroju:

Gdzie: na zakupy

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

13 komentarzy na “Poza granicami absurdu”


 1. Heading on down to south park gonna see if i cant unwind
  :)


 2. AAle nogi :D Wyglądasz kwitnąco!:)


 3. prześliczna sukienka. ładnie Ci w takich jasnych kolorach.jeszcze czuć lato! ;)


 4. „screw you guys i’m going home!” :D

  http://www.youtube.com/watch?v=zyltK6pmJGg


 5. piękny dekolt i deseń, ale mam wrażenie, że ciut dłuższa byłaby lepsza (co oczywiście jest nie do zmienienia, bo łatwiej uciąć niż dodać ;) )


 6. lekka i dziewczeca :) ładnie :D


 7. Czy Ty masz przebarwienia na czole????


 8. Prześliczna sukienka! Fajnie tu dziś do Ciebie zaglądnąć i poczuć jeszcze trochę lata, choć za oknem, zwłaszcza wieczorami, jest już całkiem jesiennie.


 9. @lamvak – Come on down to South Park and meet some friends of mine.

  @Gosia – Dziękuję.

  @Ula – Zdjęcie jest sprzed jakichś dwóch tygodni, ale jeszcze w niedzielę było tak letnio.

  @Palka – That’s does it!


 10. @Annuschka – Sądzę tak samo. 10cm więcej i miałaby lepsze proporcje. Ale tak jak piszesz – przedłużyć się nie da łatwo. Jakbym miała chociaż tą tkaninę, to możnaby jakiś panel dodać na dole, ale nie mam.

  @mala100gosia – Dziękuję.

  @Kiara – Tak, mam, od kiedy pamiętam.

  @julka_zlotov – Dziękuję. To moja siostra mi taką wynalazła :)


 11. Witaj.
  Czy choc troszkę mnie pamiętasz? Może miejscowośc Pionki? Szperajac sobie tu i ówidzie w sprawie Davida Lyncha, a konkretnie jego pasji reżyserskiej, wpadam na wpis o Laurze Palmer. Błyskotliwy, ciekawy i bum fotka. Robię mały rekonesans, tak znam tę Panią. Nie zmieniłaś się ani trochę. Stronka hmm ciekawa i na pewno niekonwencjonalny styl. Odezwij się jeśli znajdziesz chwilę. Myślałam, że uda nam się spotkac na zeszłorocznym weselu u Asi. No cóż my swoje plany, życie swoje. Pozdrawiam Cię gorąco, życząc powodzenia. Ach i rozgoszczę się tu próbując nadrobic te wpisy. O ile bąki mi pozwolą.


 12. Piękna sukienka! Chyba zawsze będę mieć słabość do rzeczy w kwiaty:) ozdrawiam i zapraszam tez do mnie http://mullanstyle.blogspot.com/ !


 13. @Lidia – Pewnie, że pamiętam. Wysłałam maila, a tutaj zapraszam do archiwum. Sporo tam jest, to już prawie 3 lata.

  @MULLANSTYLE – Dziękuję.

Odpowiedz.