Jedwabny szlak z przeszkodami

Autor 2012-03-11

Prawie od początku mojej kariery krawieckiej, czyli od dwóch miesięcy, myślałam o uszyciu czegoś z jedwabiu. Burda często sugeruje jedwab jako materiał do uszycia modeli, a w szczególności krepę jedwabną. Kiedy zaczęłam rozglądać się za tymi luksusowymi tkaninami, zaskoczyło mnie, że ceny są aż tak wysokie. Wiedziałam, że jedwab nie może być tani, ale jedyna krepa, jaką udało mi się znaleźć w sklepach offline kosztowała 250zł za metr. Postanowiłam więc odłożyć szycie z tak cennego surowca na czasy, kiedy będę bardziej pewna swoich umiejętności. Zdecydowałam się jednak na dosyć proste w kroju kimono ze znacznie tańszego jedwabiu.

Ten prosty krój okazał się jednak bardzo złudny. Kimono ma kieszenie, szlufki, pasek, jest oblamowane dookoła podwójnym panelem, no i oczywiście kimonowe rękawy. I jakby tych przeszkód było mało, sam ten cieniutki i wyjątkowo śliski materiał przysporzył wielu trudności. Skrojenie tych wszystkich części było drogą przez mękę. Nawet prosty ścieg wymagał szycia po kawałku, w najwolniejszym tempie. Byłam zmuszona kontrolować dopasowanie co kilka centymetrów. Ale było warto. Dotyk jedwabiu na skórze jest bardzo przyjemny, a ten piękny kwiatowy wzór cieszy moje oczy.

Więcej informacji i zdjęć detali tutaj.

Elementy stroju:

Gdzie: do domu

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

8 komentarzy na “Jedwabny szlak z przeszkodami”


 1. bajeczny :)


 2. rękawy cudo :) kocham kimona :D chociaż kolory do mnie nie przemawiają, Tobie pasują ;) pozdrawiam!


 3. @mala100gosia – Dziękuję.

  @Fallka – Zawsze chciałam mieć kimono… Teraz mam chociaż tą namiastkę, przynajmniej bardziej użyteczną.


 4. Też mi się marzy kimono.
  Potrafisz obliczyć ile czasu poświęciłaś pracy nad tym?
  Ładna stylizacja.


 5. @Szmaragda – Około tygodnia – powiedziałabym, że jakieś 5 popołudni.


 6. Kimono ładnie by wyglądało z szerokim pasem w jednolitym kolorze – czarnym, białym bądź czerwonym… koniecznie z kokardą z tyłu ^^


 7. @Ago – Pewnie, że tak. Ale musiałam iść na ustępstwa na rzecz wygody, bo inaczej zakładałabym je tylko od wielkiego dzwonu.


 8. Kimono fajne. Ja bym czegos takiegos w szafie miec nie chciałA. lADNA Z cIEBIE KOBIETA ALE MOZE POFARBOWAŁABYS SIE NA JAKIS KOLOR? dODAŁO BY CI TO WDZIEKU

Odpowiedz.