Słoneczna inspiracja

Autor 2014-06-08

Zazwyczaj dokupuje się (albo dorabia) biżuterię do stroju, ale ja chciałabym dzisiaj zaprezentować Wam sukienkę zainspirowaną biżuerią. Pamiętacie zapewne sutasz, który niedawno Wam prezentowałam. Żółto-pomarańczowy wisiorek szalenie mi się podobał, ale szybko zorientowałam się, że nie mam go do czego założyć. Mam żółte stroje, ale zazwyczaj z zielonymi elementami i jakoś mi to do siebie nie pasowało. Ale w szafie czekał na przetworzenie żółty jedwab, więc postanowiłam uszyć sukienkę do wisiorka!

Sukienka jest w dość nietypowym dla mnie kroju. Ja zazwyczaj wybieram gładkie dopasowanie w talii, ale tym razem zaryzykowałam coś bardziej luźnego. Wyszło dość zgrabnie, chociaż i tak sądzę, że szczuplej wyglądam w moim tradycyjnym kroju. Sukienka jest dość wygodna, jedynie zakładki na ramionach dziwnie się zachowują – tak jakby zaczepiają o ramię. Sukienka ozdobiona jest lekkimi cieniowanymi haftami. Użyłam kolorów dopasowanych do naszyjnika. Wygląda to moim zdaniem wspaniale.

Więcej szczegółów o szyciu tutaj.

Elementy stroju:

Gdzie: na spacer

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

6 komentarzy na “Słoneczna inspiracja”


 1. wielki podziw z mojej strony,sama bym nigdy nie uszyła czegoś podobnego ,co jeszcze mogłabym nosić ;)


 2. Bardzo ładne hafty na sukience!


 3. Wyszło ciekawiej, choć tez uważam, że lepsze dla ciebie są twoje ulubione kroje :) niemniej sukienka ma fajny orientalny charakter, który podkreślają cieniowane hafty :)


 4. Popieram pomysł szycia ubiorów pod kątem wisiorków czy korali (sama tak czynię). Nie ma to jak odpowiednio wyeksponowana biżuteria! Hafty jak zwykle pełne uroku i oczywiście w ścisłej koherencji z wisiorkiem. Pozdrawiam :-)


 5. Sukienka urocza. Bardzo ciekawy krój i piękne cieniowane hafty, ale chociaż też uważam, że Twoje zwyczajowe kroje lepiej podkreślają atuty Twojej sylwetki.


 6. @gosia – Dziękuję.

  @modne-zegarki – Dziękuję.

  @mala100gosia – Tak, właśnie taki trochę orientalny smaczek ma.

  @Aleksandra Ivanovna – Muszę przejrzeć szkatułkę, może jeszcze jakiś naszyjnik wymaga odpowiedniej oprawy ;)

  @Annthonka – Tak, to prawda. Niestety cienkie jedwabie kiepsko nadają się na mocne dopasowanie zaszewkami, bo się rozchodzą i pękają, więc kombinuję z innymi krojami.

Odpowiedz.