Żółta jedwabna haftowana sukienka

Uszyłam ją sama (VI 2014).

Tkanina: Matowy lejący się jedwab. Z bliska widać, że nie jest zupełnie gładki, ma wyraźną strukturę. Jest mniej śliski niż jedwabie szyte dotychczas, więc i nieco łatwiejszy był w obsłudze. Jest bardzo miły w dotyku, a jego główną wadą jest to, że niezwykle łatwo go zaciągnąć.

Wykrój: Użyłam wykroju nr 138 z Burdy 07/2011. Jest to wykrój z serii Burda Plus, dzięki czemu nie musiałam go powiększać. Rozmiar 48 okazał się jednak trochę za duży na mnie, więc zwężałam na żywo. Myślę, że 46 byłby idealny. O dziwo niemal nic nie zmieniłam w tym wykroju, właściwie tylko szczegóły wykończenia.

Szycie i wykończenie: Sukienka jest zapinana z tyłu na zamek. Dekolt jest wykończony lamówką, a podkroje pach i dół zawinięte i podszyte. Sukienka jest ozdobiona cieniowanymi haftami – słoneczny motyw na brzuchu oraz drugi, kwietno-abstrakcyjny, powtórzony wielokrotnie wzdłuż dolnej krawędzi. Dodałam również haftowaną metkę, w której wykorzystałam fragmencik dużego haftu. Projekty haftów pochodzą ze sklepu Urban Threads.

Zestawy:

Odpowiedz.