Aksamitna liściasta suknia

Uszyłam ją (II 2014) sama.

Wykrój: własny. Góra dopasowana zakładami i wycięta w szpic z przodu. Dół jest z czterech klinów, w sumie wychodzi chyba około połowy koła.

Tkanina: Groszkowo zielony bawełniany aksamit. Trudno było skroić tą wielką suknię, bo materiał był wąski, a aksamit trzeba kroić w jednym kierunku. Tkanina niesamowicie pyli. Wszystko w domu było zielone. Miałam zielony pył nawet za paznokciami. Trudno się prasowało i poprawki wymagały precyzji, bo wszystko zostawiało ślad.

Szycie i wykończenie: Suknia jest ozdobiona haftowanymi liśćmi wokół dekoltu, rękawów i dołu. Każdy liść został osobno wyhaftowany na filcu, dokładnie wycięty i potem ręcznie przyszyt do sukni. Do haftowania użyłam wielu odcieni zieleni i 5 wzorów liści z emblibrary.com. W sumie na sukni jest około 230 liści. Haftowanie, wycinanie i szycie ręczne zajęło bardzo dużo czasu. Jak widać to szycie ręczne nie wyszło mi idealnie, bo nieco marszczy dół sukni.

Zestawy:

2 komentarze na “Aksamitna liściasta suknia”


  1. Jestem absolutnie zachwycona i oczarowana suknią :) piękny kolor, a listki- majstersztyk! Taka suknia musiałaby duużo kosztować…. ach, wzdycham z podziwu <3 i zazdrości


  2. @Magda – Bardzo dziękuję! Niestety już od dawna nie miałam okazji jej założyć…

Odpowiedz.