Suknia z haftowanej kolorowej tkaniny

Materiał: ażurowa tkanina haftowana na całej powierzchni. Kupiłam ją w Londynie na targowisku, gdzie sprzedawano wiele tego typu barwnych tkanin w kuponach po 5 jardów. Zużyłam większość mojego kuponu, ale zostało sporo resztek. Chciałam użyć ozdobnie wykończonego brzegu, więc nie dało się gospodarować tą bogatą tkaniną zbyt oszczędnie. Do tego około 3,5 metra żółtego batystu bawełnianego na podszewkę. Wierzchnia tkanina nieznośnie drapie i jest bardzo ciężka, trudno też było ją obrabiać, ze względu na ażur.

Wykrój: Jako bazę góry wykorzystałam wykrój z Burdy 04/2009, model 127. Oczywiście niezbyt to na mnie pasowało, więc musiałam mocno go dostosować. Dół jest dopasowany drobnymi zakładkami. Dołożyłam też ramiączka, niestety. Suknia wyglądała pięknie bez ramiączek, ale niestety była za ciężka, a poza tym nie ufam stanikom bez ramiączek, czułabym się niepewnie.

Szycie i wykończenie: Trudne głównie ze względu na trudną tkaniną. Pod pachą brzeg jest wykończony lamówką, żeby tak nie drapało. Ozdobne spiczaste brzegi u góry są podklejone grubą, sztywną flizeliną, żeby nie wywijały się w dół.

Zestawy:

Odpowiedz.