Sukienka Tardis

Uszyłam ją sama (VII 2012). Jest to kostium oparty na Tardis (wehikuł czasu w kształcie angielskiej budki policyjnej z serialu Doctor Who).

Tkanina: Lekko elastyczna bawełna satynowana w kolorze chabrowym, czarnym i białym. Kupiłam ją w Amstii. Bardzo miła w noszeniu i wygodna do szycia, tylko trochę się strzępi. Do tego kawałek czarnej tasiemki i ogromne ilości nici.

Wykrój: Uszyłam wykroju 112 z Burdy 03/201 na górę sukienki, ale ten czarny panel wokół dekoltu musiałam zrobić sama – wymodelowałam go z innego materiału na swoich ramionach i potem skroiłam. Dół jest z połowy koła. Dodatkowo okna na biuście nie układały się, więc musiałam zrobić na nich zaszewki.

Szycie i wykończenie: Och, tu było dużo do wykończenia! Najpierw okna – jak pisałam wymagały zaszewek, mają też ramki z tasiemki. Poniżej mamy instrukcję obsługi – wyszytą na maszynie na białym kawałku materiału i naszytą na niebieską ramkę. Potem są niebieskie panele. Mały napis na czarnym panelu też jest wyszyty maszynowo. Duże litery wycięłam z białego materiału i obszyłam dokładnie zygzakiem.

Odpowiedz.