Splendor jesieni

Autor 2015-10-25

Nie ma co udawać i się krygować. Uszyłam epicki płaszcz. Zupełnie tego nie planując. Miał to być ładny jesienny płaszczyk przystosowany do okrywania mnie w sukienkach z szerokim dołem (moje poprzednie okrycia bardzo spłaszczają szerokie spódnice). Kupiłam ten piękny materiał w Paryżu, cieszyłam się z jesiennego motywu. Krój też przecież taki skromny wybrałam – zupełnie prosta góra, żadnych kołnierzy, dół z zakładkami. Jak więc to się stało, że skończyłam z płaszczem dla jesiennej królowej elfów?

Po pierwsze – przez pomyłkę skroiłam płaszcz do ziemi, zamiast za kolana. A potem już szkoda było ucinać. Po drugie – materiału było jakoś więcej do wpasowania na dole niż się spodziewałam. Układałam te drobne, ale głębokie zakładeczki przez dwa dni… Po trzecie – tkanina jest naprawdę ciężka i gruba, czuć to dopiero, kiedy się zaczyna ją przerabiać na coś naszalnego. Po czwarte trafiłam na tą czerwoną tapicerską wypustkę, która dodała blasku i wykwintnego charakteru.

Punkt piąty zasługuje na osobny akapit. Po piąte więc – zyskałam ostatnio dostęp do wycinarki laserowej. Jest to niezwykłe urządzenie, pozwalające precyzyjnie wycinać i grawerować w różnych materiałach. Zrobiłam więc własnoręcznie guziki z drewnianej sklejki. Lamvak przygotował mi wzór z liściem kasztanowca. To przeniosło mój płaszcz na kolejny poziom na drabinie splendoru.

I tym sposobem skończyłam z płaszczem, który jest zaprawdę imponujący, zamaszysty i baśniowy. Przez pierwsze chwile po ostatecznej przymiarce aż żałowałam, że taki wyszedł – przecież nie nadaje się do noszenia na codzień, a takiego właśnie potrzebuję. Ale zaraz sobie przypomniałam, że przecież mnie to nie obchodzi. Zamierzam więc biegać po Zurichu w tym cudzie jak najczęściej i udawać, że te wszystkie czerwone i żółte drzewa są tam tylko dlatego, by stanowić idealne tło dla mojego płaszcza.

Więcej szczegółów o szyciu tutaj.

Elementy zestawu

Gdzie: na spacer

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

11 komentarzy na “Splendor jesieni”


 1. Ten płaszcz jest absolutnie obłędny! Pięknie w nim wyglądasz, pięknie skrojony i dopasowany, pięknie uszyty i pięknie dopracowane detale. Oglądam zdjęcia i się zachwycam!!!


 2. Wow, naprawdę epicki! Ja bym tylko zmieniła guziki np. na gładkie czerwone, żeby było mniej deseni, ale guziki same w sobie są świetne. Ulice Zurychu nabierają dzięki Tobie barw :) Noś z dumą!


 3. OMG. Zawsze jestem pod ważeniem Twoich kreacji, ale tym razem mnie powaliłaś.
  No i podziwiam Twoją krawiecką biegłość – jak dla mnie, niedościgniony ideał.
  Pozdrawiam Jesienną Królową Elfów!


 4. WOW! Gratuluję, on jest naprawdę epicki.
  Noś go z podniesionym czołem, a jakby ktoś Cię zagadnął o szczegóły dotyczące płaszcza – sprzedaj mu historyjkę, że każda Polka takie sobie szyje.
  Dzięki temu będziemy miały opinię nie tylko najpiękniejszych, ale i najzdolniejszych na świecie.


 5. Elfko! Na początku zaparło mi dech! Jeżeli masz odwagę nosic go na codzień – to cudownie. Każdy sie za Tobą obejrzy. Nie mozna tego trzymac w szafie!
  Obłędne te guziki. Ja bym zrobiła takie same i uszyła prosty zielony płaszczyk do kolan i TE GUZIKI !!!
  Rozmarzyłam się ;). Fatastyczna jesteś!


 6. Przepiękny płaszcz :) wzór jest taki malowniczy, a guziki naprawdę fajne, choć tu bym zastosowała jednak jakieś jednobarwne :)


 7. od razu mi się skojarzył z belle epoque :-) dzieło sztuki!
  uściski!


 8. Najprawdziwsze haute couture w wykonaniu Elfki :)


 9. Niesamowity! Gratulacje, wygladasz zjawiskowo! Nos ile sie da :)


 10. Poziom mistrzowski osiągnęłaś już jakiś czas temu, a teraz chyba weszłaś na poziom kosmiczny :-) Płaszcz jest rewelacyjny!!! Kiedyś trafi do muzeum i nasze potomkinie z XXIII wieku będą go z nabożeństwem oglądać :-)

  Uprasza się o zdjęcia wspomnianych we wpisie czerwonych zamszowych butów – kiedyś przy okazji, albo i bez okazji :-)


 11. Jejku jednak za ciężki jak na mój gust. Gdyby był do kolan i mniej zamaszysty to jak najbardziej bym taki chciała mieć. Ale ważne, że będziesz go użytkować, nie każdemu musi się pododbać w takiej formie.

Odpowiedz.