Biała bluzka w czerwone groszki

Uszyłam ją (II 2012) sama.

Materiał: Bardzo przyjemna mięsista dzianina, nie jestem pewna jaki skład, ale obstawiam, że bawełniana. Jej wadą jest niestety to, że kropki są nadrukowane i mam wrażenie, że się spierają i odrobinkę rozmazują na krawędziach. Kupiłam ją w hurtowni tkanin Matex w Krakowie przy ulicy Wadowickiej. Zużyłam ok. 1mb, koszt ok. 30zł.

Wykrój: model 122 z Burdy 06/2011, jak zwykle z modyfikacjami. Wydłużyłam rękawy do pełnej długości. Nie wszyłam zamka, bo materiał był wystarczająco elastyczny, żeby wciągać bluzkę przez głowę. Pogłębiłam zaszewki pod biustem i dodałam małą zaszewkę poziomą. Musiałam też powiększyć wykrój o dwa rozmiary, co chyba nie poszło najlepiej – bluzka jest za szeroka w ramionach i trochę opada.

Szycie: dość proste, ta dzianina łatwo się szyła ściegiem elastycznym. Dekolt jest wykończony odszyciem. Pierwszy raz użyłam podwójnej igły do podwijania dzianiny i tutaj też nie poszło idealnie, bo igła przepuściła sporo ściegów, prawdopodobnie dlatego, że była to zwykła podwójna igła a nie podwójna igła do dzianin.

Zestawy:

Jedna odpowiedź na “Biała bluzka w czerwone groszki”


  1. Fajnie się na Was patrzy ;) Outfit mi się dzabro podoba, najbardziej przyciągnęły moją uwagę kolczyki. Wesołych Świąt.

Odpowiedz.