Liściaste wdzianko

Uszyłam je sama (II 2013).

Materiał: dzianina bawełniana, wg sprzedawcy jest to pika, zużyłam 1,2 mb. Kupiona w tkaniny.net. Bardzo ładny zielony kolor. W noszeniu przyjemna i wygodna. W szyciu – ogólnie łatwa, niestety brzegi cięcia szalenie się wyciągają.

Wykrój: Proste cięcia francuskie. Użyłam wykroju na sukienkę 149 z Burdy Plus 4/95, ponieważ akurat taki miałam odrysowany. Jak zwykle mocno pogłębiałam zaszewki pod biustem.

Szycie i wykończenie: Cały zamysł tego wdzianka opierał się oczywiście o ten liściasty haft. Wzór pochodzi z emblibrary.com. Hafty umiejscowiłam tak, aby dało się najpierw skroić, a potem dopiero wyszywać i całkiem ładnie to wyszło: dwa pionowe akcenty po obu stronach zapięcia i większy wzór z tyłu na plecach. Pierwszy raz wyszywałam na dzianinie, ale dzięki klejącej wydzieralnej flizelinie haft wygląda dobrze. Dekolt i dół jest wykończony zieloną bawełnianą lamówką – nie było tego w planach, ale musiałam jakość utrzymać w ryzach okropnie rozciągniętą dzianinę. Do tego zielone guziczki.

Zestawy:

2 komentarze na “Liściaste wdzianko”


  1. Witam!
    Chciałabym przyozdobić zieloną huśtawkę ogrodową i myślałam o motywie jaszczurki.. Czy można zamówić taką naszywkę? Pozdrawiam


  2. @Marzena – Witaj. Przykro mi, ale nie robię żadnych rzeczy na zamówienie, szyję i haftuję tylko na własny użytek. Myślę jednak, że łatwo znajdziesz firmę która realizuje takie zamówienia.

Odpowiedz.