Więcej żakardu

Autor 2013-11-10

Zrobiło się chłodno, jakoś tak nagle się zorientowałam, że jest już naprawdę zimno i zajrzałam do szafy. I okazało się, że większość sukienek tam wiszących to stroje typowo letnie: na ramiączkach, bez rękawów, ewentualnie krótkie rękawki. Tkaniny bardzo lekkie – głównie cienkie bawełny. Nie mogę powiedzieć, żebym nie miała się w co ubrać, ale uznałam, że wybór jest zbyt ograniczony, jak na mój (wymagający) gust. Należy więc uzupełnić zimową garderobę.

Na pierwszy rzut poszedł kolejny włoski żakard. Idealnie nadawał się na zimową sukienkę. Tkanina jest za gruba na marszczenie czy też dół z koła. Postanowiłam uszyć prostą sukienkę z cięciami francuskimi i reglanowymi rękawami. Dla ozdoby przyszyłam atłasową tasiemkę wokół rękawów, dołu i dekoltu, w odległości paru centymetrów od brzegu.

Więcej szczegółów o szyciu tutaj.

Elementy stroju:

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

9 komentarzy na “Więcej żakardu”


 1. Bomba. Wyglądasz w tym obłędnie.


 2. Cudowna tkanina i pięknie dopasowana sukienka :)


 3. wzór niezbyt mi się podoba, ale krój super! masz talent, dziewczyno :)


 4. Masz talent !!!


 5. Na manekinie wygląda jak eksponat z muzeum mody. Krój świetnie na Tobie leży, a kolor tasiemki dobrałaś chyba identyczny jak kolor wzoru? :)


 6. Idealnie się na Tobie układa :)


 7. Fajna :)


 8. @dranica – Dziękuję.

  @Zapomniana Pracownia – Dziękuję.

  @M.Ortycja – Dzięki. Takie żakardowe tkaniny to rzeczywiście kwestia gustu, wiele osób uznaje je za staromodne lub nietwarzowe.

  @jola – Dziękuję.

  @hattari – Muzeum mody? Naprawdę taka staromodna? ;) Dziękuję Ci bardzo. Tasiemki rzeczywiście trafiły się idealne, dlatego jednak wzięłam te atłasowe, bo aksamitne były zupełnie niedopasowane.

  @Paulina – Dziękuję.

  @mala100gosia – Dziękuję.


 9. Piękny ten materiał, cenię sobie takie nieszablonowe osoby jak Ty, które mają swój styl. Brawo!

Odpowiedz.