Przystosowanie

Autor 30 marca 2014

Przede wszystkim chciałabym pozdrowić wszystkich czytelników mojego bloga, których spotkałam na Pyrkonie. Dziękuję każdemu, kto przyszedł się przywitać. To było bardzo miłe. Pozdrawiam również wszystkich, których poznałam i których przekierowałam na bloga, aby mogli obejrzeć inne nasze kostiumy. Pyrkon był w tym roku ogromny i oszałamiający, a ilość osób w kostiumach była wręcz niewiarygodna. To niesamowite, jak ten trend się rozwija. Kiedy półtorej roku temu pojawiłam się na konwencie w sukience TARDIS, byłam jedyna. Rok temu widziałam chyba trzy, a teraz było conajmniej dziesięć – każda inna. Nie mówiąc już o Doktorach, których było conajmniej trzydziestu.

Ale z Pyrkonu trzeba było wrócić i odwiesić kostiumy do szafy. I Lamvak znów musiał przywdziać korpo-uniform, ale postanowiłam dodać do niego coś od siebie. Uszyłam krawat z biało-złotego żakardu, który przywiozłam w tym celu z Londynu. Lamvak lubi krawaty szerokie, więc szeroki uszyłam. Wykrój z Burdy, którego użyłam okazał się jednak niezwykle wąski z drugiej strony – będę musiała go zmodyfikować. Starałam się zrobić to według sztuki, ale nie wyszło idealnie. Następnym razem muszę przemyśleć sprawę podszewki, zrobić szlufkę z cienkiej tasiemki zamiast grubej tkaniny wierzchniej, zrobić większą zakładkę na ręczne ostateczne zszycie, aby uniknąć pionowego załamania. Ale Lamvakowi i tak się podoba, a ja muszę przyznać, że szycie krawatów bardzo mi się spodobało.

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

8 komentarzy na “Przystosowanie”


 1. Śliczny i taki niespotykany motyw :)


 2. Taki trochę ślubny :D


 3. Piękny krawat, cudny żakard i niesamowity haft! Lamvak zapewne czuje się wyróżniony takim zindywidualizowanym krawatem. Taka kobieta jak Ty to skarb :)


 4. Krawat super, niczym nie różni się od tego w sklepie, w którym nr burdy znalazłaś przepis na krawat?


 5. Koniecznie umieśc wpis z Waszymi kostiumami! Jestem bardzo ciekawa!


 6. Jaka elegancja! Pozdrowienia dla Was :)


 7. Pięknie się ten krawat prezentuje i materiał okazał się strzałem w dziesiątkę! Pasuje do Lamvaka :)


 8. @mala100gosia – Dziękuję :)

  @Fiona – Rzeczywiście, nawet bardzo.

  @MONAfaktura – Tak, Lamvak bardzo sie cieszy i już żąda następnych ;)

  @Kamila – Hmm, w jakiejś bardzo starej, nie pamiętam już. Ale podobno jest też w 12/2013: http://mademoiselle-eveline.blogspot.com/2013/11/cakiem-udana-burda-grudniowa-burda.html

  @Jashi – Nie mamy fajnych zdjęć, ale wszystkie kostiumy były już na blogu. Moje: elfka: http://elfka.pl/?p=7277 , Spock: http://elfka.pl/?p=6995 , TARDIS: http://elfka.pl/?p=6074 Lamvak jako Worf: http://elfka.pl/?p=7162

  @Emnilda – Dziękujemy i również pozdrawiamy.

  @Palka – Tak, super, że go znalazłyśmy.

Odpowiedz.