Przystosowanie

Autor 2014-03-30

Przede wszystkim chciałabym pozdrowić wszystkich czytelników mojego bloga, których spotkałam na Pyrkonie. Dziękuję każdemu, kto przyszedł się przywitać. To było bardzo miłe. Pozdrawiam również wszystkich, których poznałam i których przekierowałam na bloga, aby mogli obejrzeć inne nasze kostiumy. Pyrkon był w tym roku ogromny i oszałamiający, a ilość osób w kostiumach była wręcz niewiarygodna. To niesamowite, jak ten trend się rozwija. Kiedy półtorej roku temu pojawiłam się na konwencie w sukience TARDIS, byłam jedyna. Rok temu widziałam chyba trzy, a teraz było conajmniej dziesięć – każda inna. Nie mówiąc już o Doktorach, których było conajmniej trzydziestu.

Ale z Pyrkonu trzeba było wrócić i odwiesić kostiumy do szafy. I Lamvak znów musiał przywdziać korpo-uniform, ale postanowiłam dodać do niego coś od siebie. Uszyłam krawat z biało-złotego żakardu, który przywiozłam w tym celu z Londynu. Lamvak lubi krawaty szerokie, więc szeroki uszyłam. Wykrój z Burdy, którego użyłam okazał się jednak niezwykle wąski z drugiej strony – będę musiała go zmodyfikować. Starałam się zrobić to według sztuki, ale nie wyszło idealnie. Następnym razem muszę przemyśleć sprawę podszewki, zrobić szlufkę z cienkiej tasiemki zamiast grubej tkaniny wierzchniej, zrobić większą zakładkę na ręczne ostateczne zszycie, aby uniknąć pionowego załamania. Ale Lamvakowi i tak się podoba, a ja muszę przyznać, że szycie krawatów bardzo mi się spodobało.

O autorze

I'm friend of elves.

Komentarze

8 komentarzy na “Przystosowanie”


 1. Śliczny i taki niespotykany motyw :)


 2. Taki trochę ślubny :D


 3. Piękny krawat, cudny żakard i niesamowity haft! Lamvak zapewne czuje się wyróżniony takim zindywidualizowanym krawatem. Taka kobieta jak Ty to skarb :)


 4. Krawat super, niczym nie różni się od tego w sklepie, w którym nr burdy znalazłaś przepis na krawat?


 5. Koniecznie umieśc wpis z Waszymi kostiumami! Jestem bardzo ciekawa!


 6. Jaka elegancja! Pozdrowienia dla Was :)


 7. Pięknie się ten krawat prezentuje i materiał okazał się strzałem w dziesiątkę! Pasuje do Lamvaka :)


 8. @mala100gosia – Dziękuję :)

  @Fiona – Rzeczywiście, nawet bardzo.

  @MONAfaktura – Tak, Lamvak bardzo sie cieszy i już żąda następnych ;)

  @Kamila – Hmm, w jakiejś bardzo starej, nie pamiętam już. Ale podobno jest też w 12/2013: http://mademoiselle-eveline.blogspot.com/2013/11/cakiem-udana-burda-grudniowa-burda.html

  @Jashi – Nie mamy fajnych zdjęć, ale wszystkie kostiumy były już na blogu. Moje: elfka: http://elfka.pl/?p=7277 , Spock: http://elfka.pl/?p=6995 , TARDIS: http://elfka.pl/?p=6074 Lamvak jako Worf: http://elfka.pl/?p=7162

  @Emnilda – Dziękujemy i również pozdrawiamy.

  @Palka – Tak, super, że go znalazłyśmy.

Odpowiedz.